מטפסים למעלה 

ענף הטיפוס בארץ ובעולם בפריחה.

סיפר מי שסיפר, שמצטרפים לקהילת הטיפוס בעולם כ 3000 מטפסים ביום. פייר, לא ספרנו, אבל אם תשאלו את האנשים שנמצאים בתחום הזה כבר שנים, תבינו שהענף בצמיחה מטורפת.

 

את הסיבות לצמיחה מייחסים לתוכניות הנינג'ה ווריור ((ninja warrior הפופולריות בארץ ובחו"ל ולכניסתו של הענף לאולימפיאדה הקרובה שתיערך ב 2020, בטוקיו.

 

 

אנחנו אומרים שכל זה טוב ויפה (אפילו מאוד) בשביל לחשוף את ענף הטיפוס לקהל, אך ברור שמעבר לכך, מדובר בפעילות אולטימטיבית שמשאירה את מי שמתנסה בה לראשונה עם טעם של עוד....

 

זה גם המקום לציין שהטיפוס הוא ספורט בטוח ביותר ומתאים לכל הגילאים. הוא מתאפיין במינימום מכשור ובזמן ביצוע קצר יחסית. הוא מחזק את שרירי הליבה ומפעיל בו-זמנית קבוצות שרירים רבות בגוף. על כן, האימון בטיפוס נחשב לאימון פונקציונלי.

 

הטיפוס משפר את כוח ואת סיבולת השריר, את היציבה ואת טווחי התנועה.

בכך הוא טורם לבריאות הכללית, לביטחון העצמי, לגמישות ועוד.

 

הטיפוס כולל בתוכו את טיפוס הIndoor - וה- Outdoor. בתוך אלה, ישנן קטגוריות שונות ומגוונות, כמו טיפוס הובלה, בולדרינג, ספיד ועוד.

 

ולעניין שלשמו התכנסנו....

בולדרינג - הוא טיפוס על קירות נמוכים (בדרך כלל כ 4.5 מטרים) ואת הנפילה מאבטח מזרן עבה ותיקני. להבדיל מטיפוס על קירות גבוהים כמו בטיפוס הובלה, טופ-רופ או ספיד, אין כאן צורך בציוד מיוחד כמו חבל או רתמה.

 

בבולדרינג,  הדגש הוא על טכניקה וכוח מתפרץ (power) ופחות על סיבולת (endurance) כמו במסלולי טיפוס ארוכים כמו בסגנון ההובלה

 

 

 

את דירוג רמות הקושי בבולדרינג, מחלקים לרוב ל V0 (כל אחד יכול) עד 17 V(אף אחד לא יכול). המספר שמסמל את רמת הקושי יופיע בדרך כלל בתחילת כל מסלול. כך ניתן להעריך את רמת הטיפוס האישית ולעקוב אחר ההתקדמות.

אז אם אתם חולמים להיות מטפסי או מטפסות העילית הבאים או לזכות בתוכנית הנינג'ה ווריור הבאה או להתחיל לצבור ניסיון וכוח על הקיר ואז לצאת לטפס בטבע, או פשוט לבצע פעילות גופנית בריאה, מאתגרת ומהנה שתשמור לכם על איכות חיים גבוהה .. אז כאן המקום

                              בואו לטפס....